Kadangi mūsų įmonės pagrindiniai darbai yra susiję su griovimu ar demontavimu, tad statybinio laužo perdirbimas yra neatsiejama mūsų darbo dalis, ypač šiomis dienomis, kai visi stengiamės taupyti, kai visiems yra svarbi ekologija ir antrinis žaliavų perdirbimas, jų panaudojimas antrą kartą. Šiek tiek apie procesą.

Mūsų įmonė turi nuosavą techniką visam statybinio laužo perdiribimui atlikti. T.y. savaeigis ekskavatorius su hidrauliniu plaktu, kuris gali sutrupinti ypač galingas pastatų konstrukcijas, ratinis krautuvas, kurio talpa siekia iki 4 m3 ir mobilus trupintuvas Kleemann MC110R EVO . Savaeigį ekskavatorių su žnyplėmis ar hidrauliniu kaltu nuolat naudojame griovimo darbų aikštelėse. Kai didžiausi betono ar kitokie luitai suskaldomi į mažesnius, tada ratinio krautuvo pagalba jie keliauja į mobilųjį trupintuvą, kur statybinės atliekos paverčiamos skalda. Trupintuvu Kleemann MC110R EVO atskirai trupinami plytų mūro, keramzitbetonio, betono, gelžbetonio gabalai, akmenys, anglys. Jame sumontuotas magnetas, atskiriantis armatūros ir konstrukcinio metalo gabalus nuo susmulkinto betono, taip pat sumontuota laistymo sistema, kuri padeda išvengti dulkių sklaidos.

Susmulkintas statybinis laužas į skaldą puikiai tinka naudoti statybose, tiesiant kelius, įrengiant aikšteles, laikinus kelius, drenažinius sluoksnius bei kitiems darbams. Esant poreikiu, jau perdirbtą skaldą galime suskirstyti į pageidaujamas frakcijas. Smulkesnių frakcijų skaldą galima naudoti ir betono gamybai kaip žaliavą (inertinės medžiagos).