• +370 61 444 888
  • Šv. Stepono g. 39, LT - 01312 Vilnius
Gręžimas

Statybines konstrukcijas – betoną, gelžbetonį, mūrą ar akmens riedulius pjauna deimantiniai segmentai – tai specialus, dažniausiai spalvotųjų metalų, lydinys su natūralaus ar sintetinio deimanto grūdeliais.

Deimantiniai grūdeliai 0.1 – 0.6 mm skersmens, tolygiai išsidėstę per visą segmento paviršiaus plotą. Kur kas didesnę įtaką nei deimantiniai grūdeliai gręžimo ar pjovimo našumui bei įrankių ilgaamžiškumui turi lydinio sudėtis. Deimantiniai segmentai gaminami keleto rūšių, kiekviena rūšis skirta konkrečioms statybinėms medžiagoms gręžti. Priklausomai nuo rūšies skiriasi tik deimantinio segmento lydinys, lydinio receptūra yra pagrindinė deimantinius įrankius gaminančių firmų paslaptis. Siekiant grąžtą ar pjūklą padaryti universalesnį, dažniausiai naudojamas keleto rūšių segmentų rinkinys. Segmentai prie grąžto viršūnės ar pjovimo disko privirinami aukšto dažnumo elektros srove, lazeriu, lituojami sidabro pagrindu pagamintais lydiniais. Gręžimo ar pjovimo metu dažniausiai segmentai aušinami vandeniu, tai pailgina įrankių ilgaamžiškumą, visiškai išvengiama dulkių, tačiau jei dėl įvairių priežasčių negalima vandens naudoti, gręžiama be vandens, dulkes nusiurbiant vakuuminiais siurbliais.

Deimantinių grąžtų diametras – nuo 8 iki 1200 mm, grąžtai yra vamzdiniai, išgręžta dalis išlaužiama ir įstačius grąžto ilgintuvą gręžiama toliau. Dėl to maksimalų gręžimo ilgį labiau riboja staklių galimybės, teoriškai – iki 12 m. Praktiškai ilgesnės kaip 4 m kiaurymės gręžimo darbai labai reti. Esame išgręžę 9 m 20 cm ilgio kiaurymę Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmų komplekse ir 16 m ilgio kiaurymę per tilto konstrukcijas.